لوازم جانبی ویدئوپروژکتور 28 محصول وجود دارد

زیرشاخه‌ها

 • پرده نمایش

  پرده نمایش ویدئو پروژکتور چیست؟

  برخلاف تصور بسیاری از کاربران ، کیفیت تصویری که توسط دیتا پروژکتور منعکس می شود با نوع و کیفیت پرده نمایش نیز رابطه مستقیمی دارد . پخش تصاویر بر روی پارچه یا دیوار سفید و حتی پرده های نمایش با کیفیت پایین ، می تواند به طرز بسیار محسوسی کیفیت تصویر را پایین

  پرده نمایش سه پایه دار ویدئوپروژکتور  (Tripod Screen Display)

  یکی از انواع پر مصرف پرده نمایش ، پرده های قابل حمل  یا پایه دار هستند. در مصارفی که ویدئوپروژکتور و پرده امکان و احتمال جابجایی دارند، می تواند انتخاب مناسبی باشد.این نوع پرده مجهز به سه پایه جمع شونده میباشد  که پس از استفاده و قرار گرفتن صفحه نمایش داخل  غلاف، می توان آن را جمع کرد و با چرخاندن پایه در امتداد غلاف، امکان حمل و نقل و جابجایی آن به سهولت برای مصرف کننده  فراهم می گردد.

  پرده نمایش دیواری/ سقفی دیتا پروژکتور (Wall Mount Screen Display)

  برای محیطهایی که کاربران تمایل دارند ویدئوپروژکتور را با نصب به سقف ثابت نمایند، بهتر است که پرده نمایش از نوع دیواری یا سقفی انتخاب شود تا تنظیمات تصویری پروژکتور با جابجایی پرده به هم نخورد. این نوع پرده نمایش مجهز به پوششی  است که با آزاد کردن ضامن آن، پرده به صورت رولی داخل آن جمع می شود و از طریق همان ضامن می توان آن را مجددا باز نمود. پرده های دیواری دیتا پروژکتور معمولا دارای طول و عرض مساوی هستند که با توجه به نسبت طول به عرض تصاویر دیتا پروژکتورها که ۴:۳ (مستطیل) هستند میتوان  به طور کامل باز نشوند. این پرده ها دارای سوراخ نصب و قلاب سقفی میباشند که می توان بر روی دیوار یا سقف نصب نمود.

  پرده نمایش برقی ویدئو/ دیتا پروژکتور (Motorized Screen Display)

  این پرده نمایش نوعی پرده دیواری / سقفی است که مجهز به موتورالکتریکی بوده و از طریق ریموت کنترل و کلید دیواری قابل کنترل است. با توجه به قیمت نسبتا بالای این پرده های نمایش معمولا از آن ها در اتاق های کنفرانس ارگانها و سالن های همایش که علاوه بر ثابت بودن ویدئو پروژکتور و پرده، زیبایی و ظاهر کار نیز حائز اهمیت است، استفاده می شود. همانند مدل های ثابت نیز می توان آن ها را بنا بر شرایط محیطی در سقف یا دیوار نصب نمود. ضمنا در پرده های برقی ابعاد بزرگتری قابل ارائه است.

  پرده نمایش بک پروجکشن  (Back Projection Screen Display)

  معمولا پرده های نمایش در انواع  پایه دار، دیواری و برقی تولید و به بازار عرضه می گردند. ولی یکی از نیازهای کاربران در این خصوص میتوان به پرده نمایش از پشت یا بک پروجکشن اشاره نمود که برای فروشگاهها میتوان استفاده نمود و ویترین فروشگاه را به صفحه نمایشی پویا تبدیل کرد. جنس این نوع پرده ها بسیار نازک بوده و تصویر پروژکتور را در دو طرف پرده میتوان مشاهده نمود.

 • پایه سقفی

  پایه سقفی ویدئو پروژکتور چیست؟

  عموماً ویدئوپروژکتور را بصورت نصب سقفی استفاده میکنند و  دلیل آن ایجاد سایه کمتر آن در مواقعی تردد میباشد ولی از آنجائیکه هیچ برندی پایه نصب آن را داخل بسته بندی قرار نمیدهد مصرف کننده ها آن را جداگانه تهیه میکنند که البته در بازار ایران بدلایل شرایط رقابتی قیمت بسیار پایینی دارد . برندهای اسکوپ ، رفلکتا  از برندهایی میباشد که در بازار به وفور یافت میشود و البته برند سیتاچ که کیفیت بالاتر و قیمت بالاتری دارد. داخل هر بسته یک یا دو آچار آلن وجود دارد و مصرف کننده فقط برای سوراخ کردن سقف نیاز به دریل و پیچ و رول پلاک دارد. پایه های سقفی پروژکتور دارای بازوهای متعددی میباشد و در بعضی مدلها مانند پایه سقفی سیتاچ تا 90 درجه هم خم میشود که مورد استفاده پروژکتورهای شرت ترو لنز میباشد.

  پایه های سقفی دیتاپروژکتور سایزهای متفاوتی نیز دارند و البته میتوان تا حدودی نیز سایز آن را بصورت کشویی تغییر داد .

  بعنوان مثال پایه سقفی اسکوپ 43-65 بدین معناست که کمترین سایز آن 43 سانتی متر است که 65 سانت نیز قابل تغییر میباشد.

  سایز های دیگر نیز پایه سقفی 65 تا90 سانتی متر و پایه پروژکتور 100 تا 180 سانتی متر نیز در بازار موجود میباشد که برای سقفی بلند استفاده میشود.

  پایه آسانسوری ویدئوپروژکتور چیست؟

  پایه آسانسوری ویدئوپروژکتور را بیشتر  برای سقفهای کاذب استفاده می نمایند که بصورت مکعب میباشد و  پروژکتور داخل آن قرار گرفته و بصورت آکاردئونی و بوسیله موتور الکتریکی پایین و بالا میرود و مکانیزم آن شبیه آکاردئون میباشد . این پایه بیشتر برای سالنهای کنفرانس شیک مورد استنفاده قرار میگیرد که در مواقعی که نیاز به پروژکتور نیست داخل سقف کاذب پنهان میشود و در نمای دکوراسیون آن محل اختلالی بوجود نمی آورد.

  محافظ ویدئوپروژکتور چیست؟

  در مکانهای عمومی که نظارتی بر آن وجود ندارد همیشه احتمال سرقت ویدئوپروژکتور وجود دارد برای همین تا جایی که ممکن هست باید پروسه سرقت را برای سارق سخت تر نمود . لذا محافظ ویدئوپروژکتور وسیله ای مناسب برای همین منظور است و پایه های آن بسیار مستحکم بوده  و با رول بولت به سقف متصل میشود. ضمن اینکه در بعضی مدلها داخل آن فن نیز کار گذاشته اند که دیتاپروژکتور بر اثر حرارت آسیب نبیند.

 • کابل تصویر
 • ماوس و کیبورد فضایی/ پرزنتر
 • دانگل وایرلس
 • مالتی مدیا پلیر
 • مبدلهای تصویری
 • عینک سه بعدی
 • لوازم نصب
 • میز ویدئوپروژکتور
 • کنترل ویدئوپروژکتور


ویدئوپروژکتور

ویدئو پروژکتور ها در واقع دستگاهی به شمار میروند که قادر است از راه ورودی های متعددی تصاویر ویدئو، VCD، DVD، و نیز دوربینهای فیلم برداری، و کامپیوتر را بگیرد و آنها را پخش کرده و در معرض نمایش قرار بدهد و همچنین قادر است که از راه لنز و سیستم اپتیک خود، این گونه تصاویر را نیز در ابعادهای بزرگتر نیز پخش نماید . در حال حاضر ما چنین دستگاهی را تحت عنوانهایی از قبیل ویدئو پروژکتور، دیتا پروژکتور، مالتی مدیا پروژکتورو... میشناسیم که تمامی این نامها در حقیقت یک عملکردی را داشته و کارایی هایشان یکسان می بوده است.

ویدیو پروژکتوره دارای تنوع در طرح و رنگ میباشند و مسئله ای که آن ها را از یکدیگر تمییز میدهد قدرت روشنایی ویرئو چپروژکتور ها میباشد که هر قدر که توان روشنایی ویدئو پروژکتور ها بالاتر باشد برای فضاهای بزرگ نیز قابلیت استفاده بیشتری راغ دارند. از ویدئو پروژکتو.رها جهت نمایش دادن تصاویر انفورماتیک بر روی یک پرده اتستفاده میشود با پیشرفت چشمگیری که ما در زمینه تکنولوژی داشته ایم سبب شده که اکثر ارگانها اعم از دولتی و خصوصی از این سیستم نیز استفاده نمایند و از کاربردهای گوناگون آن نیز بهره مند گردند.

داستان ثبت اختراع ویدئوپروژکتور

شخصی به اسم «فرانسیس جنکینز» وسیله ای را که سالهای بعد ویدئو پروژکتور نامیده گشت را برای نخستین بار اختراع نمود- این ویدئو پروژکتور در حقیقت همان دستگاهی بود که در حقیقت به شکل یک نوار مجموعه‌ای از عکسهای به هم چسبیده را دریک بیست و چهارم ثانیه به نمایش میگذارد، اختراع کرد. ولیکن اسپانسر مالی وی این دستگاه را از او ربود و این ویدئو پروژکتور را به شرکت بزرگی که صاحب سالن‌های تئاتر و سینما بود فروخت.

با این حال امروزه آنچه که در تکنولوژی ویدئو پروژکتورها کاربرد بسزایی دارد در واقع همان دو تکنولوژی مهم و برتری میباشد که در سطح جهان ارائه گشته است. از این تکنولوژی ها تحت عنوان DLP و LCD میتوان نام برد . که اغلب کارخانه ها برای ساخت ویدئو پروژکتورها از این دو تکنولوژی بهره میبرند. ولیکن مسئله ای را که شما بایستی در انتخاب یک ویدئو پروژکتور به آن توجه داشته باشید در خصوص کاربری و کارایی آن ویدئو پروژکتور میباشد . بیشتر ویدئوپروژکتورها از تکنولوژی LCD استفاده مینمایند ، LCD در واقع واژه ی لاتینی میباشد که مخفف نمایشگر کریستال مایع است ، این تکنولوژی قادر است که نمایش مجزایی از هر یک از نقاط تصویر را روی ویدئو پروژکتور ایجاد نماید و که هر یک از این نقاط توسط یک سیستم هوشمند قابل کنترل میباشد. این نقاط قابلیت این را دارا میباشند که به شکل دلخواه تغییر داده شوند تا به این شکل تصویری شفاف و به وضوح را ایجاد نمایند. مهمترین کارایی این تکنولوژی در ویدئو پروژکتورها در نمایش تصویر روی مانیتورهای مسطح هستند . پروژکتورهای LCD نور را به سه رنگ اصلی که شامل رنگهای (قرمز- سبز- آبی ) میباشد تفکیک کرده وپس از آن با هدایت آن به نمایشگر های LCD بطور مجدد با هم ترکیب می نماید.
ویدئوپروژکتور پرفا دارای انواع دیتاپروژکتور و برد هوشمند برای ارائه به مشتریان عزیز

طراحی سایت

مجری بزرگترین وبهترین طراحی وب سایت های تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir
بهینه سازی سایت توسط ایده نخست