ویژگی 3D Ready چیست؟

آیا شما هم به‌مانند اغلب مردم تصور می‌کنید که با توجه به معنی کلمه Ready (آماده)، یک ویدئو پروژکتور 3D Ready دیتا پروژکتوری است که «آماده» است تا انواع مختلف محتوای 3بعدی را برای شما پخش کند؟ اما این تصور کاملاً اشتباه است.

ادامه مطلب

ویژگی تصحیح کیستون در ویدئو پروژکتور چیست؟

کیستون چیست؟ پدیده کیستون هنگامی اتفاق می‌افتد که پروژکتور با زاویه 90 درجه از پرده نمایش قرار ندارد، یا سطح پرده نمایش زاویه‌دار است. تصویری که درنتیجه این ناهم ترازی ایجاد می‌شود به‌جای مربع ، ذوزنقه‌ ای شکل خواهد بود. طبیعتاً تصویری به‌درستی نمایش داده نمی‌شود یکی از آن عوامل بر هم زننده تمرکزی است که جلوگیری از آن برای […]

ادامه مطلب

پرده نمایش چه تاثیری در کیفیت تصویر دارد؟

ویدئو پروژکتورها  زمان زیادی است که به جز سمینارها و جلسات اداری، پای خود را به دور همی های دوستانه و اوقات فراغت ما باز کرده اند. چه چیزی لذت بخش تر از این که هر جا که دوست داشتید یک سینما خانگی همراه خود ببرید و با دوستان تان به تماشای فیلم یا مسابقه فوتبال بنشینید.

ادامه مطلب

چگونه تصویر ویدئو پروژکتور را برعکس کنیم؟

نحوه برعکس کردن یا برگرداندن تصویر پروژکتور، لازم به ذکر است که وقتی  پروژکتوری به صورت سقفی (Ceiling) نصب می گردد ، دستگاه به حالت برعکس نصب شده و به همین دلیل تصویر نیز برعکس نمایش داده می شود . حالت پیش فرض و کارخانه ای دیتا پروژکتور Front Desktop  یا Standard است . روش برعکس کردن تصویر در دیتا […]

ادامه مطلب

چگونه یک پروژکتور را نصب کنیم؟

برای راه اندازی و نصب ویدئو پروژکتور نیاز به رعایت فاکتور های زیادی است، شرایط متفاوتی وجود دارد که می بایست مورد نظر قرار بگیرد مثل: نور محیط، صفحه نمایشگر، فاصله تا صفحه نمایش، نصب روی سقف یا میز و …. بسیاری از این مسائل در مورد هر ویدئو پروژکتور فرق میکند.

ادامه مطلب

DLP چیست؟

DLP مخفف عبارت Digital Light Processing یا پردازنده دیجیتال نور است. در این نوع فناوری ساخت دیتا پروژکتور از یک میکرو چیپ یا تراشه موسوم به DMD استفاده می شود. این تراشه متشکل از میلیون ها آیینه ریز میکروسکوپی است که قابل حرکت و تغییر زاویه در دفعات بسیار زیاد را دارند. آیینه ها می توانند تا پنج هزار بار […]

ادامه مطلب

چگونه عمر لامپ دستگاه پروژکتور خود را بالا ببریم؟

مباحثی که طول عمر لامپ دیتا پروژکتور تأثیر می‌گذارند عبارت‌اند از : ارتفاع، دما، رطوبت و ضربات شدید فیزیکی.

ادامه مطلب

ویدئو پروژکتور لیزی

یکی از مهم ترین مسائل فنی یک دیتا پروژکتور ، لامپ آن می باشد. که قدرت روشنایی و پرتاب نور هر دستگاه رابطه مستقیم با نوع و عملکرد لامپ آن دارد.

ادامه مطلب

لنز شیفت چیست؟

جابجایی لنز یا لنز شیفت (Lens Shift) : هنگامی که مشغول راه اندازی  ویدئو پروژکتور هستید،قرار دادن تصویر در مرکز صفحه نمایش خیلی مشکل است.

ادامه مطلب
1 2