چگونه یک پروژکتور را نصب کنیم؟

برای راه اندازی و نصب ویدئو پروژکتور نیاز به رعایت فاکتور های زیادی است، شرایط متفاوتی وجود دارد که می بایست مورد نظر قرار بگیرد مثل: نور محیط، صفحه نمایشگر، فاصله تا صفحه نمایش، نصب روی سقف یا میز و …. بسیاری از این مسائل در مورد هر ویدئو پروژکتور فرق میکند. بعضی ویدئو پروژکتور ها از فاصله کم تصویر را نمایش میدهد و بعضی از دستگاه ها از فاصله زیاد، شدت نور برخی از ویدئو پروژکتور ها کم است و در محیط روشن اتاق نمیتوانند تصویر خوبی به نمایش دهند و بعضی شدت نور زیادی دارند.

توجه داشته باشید جهت لنز ویدئو پروژکتور باید تا جایی که امکان دارد عمود بر صفحه نمایش ( یا برد هوشمند) باشد، هرچند وجود کمی خطا بعدا توسط تنظیمات پروژکتور قابل اصلاح است.

بهتر است بدانید برای استفاده از ویدئو پروژکتور نیاز به اتصال دو کابل اصلی است. یکی کابل برق و دیگری کابل تصویر (برای انتقال اطلاعات)

کابل برق از یک طرف به پروژکتور و از طرف دیگر  متصل به برق شهری وصل میشود.

کابل دیگری تصویر است.  اطلاعاتی که میخواهیم از کابل به ویدئو پروژکتور وصل میشود و بر روی صفحه نمایش پخش شود. این اطلاعات میتواند، ویدئو ، عکس، متن، بازی، فایل آموزشی، فایل های پاور پوینت  باشد.  کابل های دیتای پروژکتور زیادی وجود دارد مانند HDMI, VGA و S-Video . بعضی پروژکتور ها هم از پورت USB استفاده میکنند که نیازی به کابل ندارد و مستقیم فلش memory را به ویدئو پروژکتور وصل میکنیم تا اطلاعات موجود در آن نمایش داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ویدئو پروژکتور کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *