ویژگی 3D Ready چیست؟

آیا شما هم به‌مانند اغلب مردم تصور می‌کنید که با توجه به معنی کلمه Ready (آماده)، یک ویدئو پروژکتور 3D Ready دیتا پروژکتوری است که «آماده» است تا انواع مختلف محتوای 3بعدی را برای شما پخش کند؟ اما این تصور کاملاً اشتباه است.

حالا 3D Ready چیست؟

معمولاً به‌منظور تشخیص  پروژکتورهای 3بعدی از نمونه‌های 2بعدی آن‌ها نمادی روی بدنه آن‌ها حک می‌شود که حاکی از قابلیت‌های 3بعدی آن‌ها است؛ اما این نماد یا فهرست در عمل به چه معنی است؟

که به‌صورت خلاصه: یک دیتا پروژکتور 3D Ready  پروژکتوری است که حداقل یک فرمت انتقالی (transmission format) 3بعدی استریوسکوپیک (Stereoscopic) را پشتیبانی و پخش می‌کند. منظور از فرمت انتقالی، فرمت سیگنال 3بعدی است که برای انتقال از منبع (کامپیوتر، ستاپ باکس، کنسول بازی یا پخش‌کننده بلوری) به دیتا پروژکتور شما استفاده می‌شود.

دیتا پروژکتورهای 3D Ready DLP ارزان موجود در بازار طیف وسیعی از نیازها را برطرف می‌کند. مثلاً برای بازی، هیچ‌چیزی باتجربه صفحه بزرگ 3بعدی یک  پروژکتور قابل‌مقایسه نیست. در مبحث آموزشی نیز می‌توان از این  پروژکتورها برای نمایش نمودارهای حاوی اشکال و اجرام 3بعدی استفاده کرد؛ از مدارهای الکترونیکی گرفته تا مجسمه‌های دروس مرتبط با تاریخ هنر؛ اما این پروژکتورها برای تماشای ویدئو در خانه محدودیت‌ های عمده‌ای دارند. این مدل‌ها غیر قابل نمایش 2 نوع از رایج‌ترین و مهم‌ ترین انواع فرمت انتقالی برای ویدئو، یعنی frame-packing و side-by-side هستند. درحالی‌که بیشتر این محصولات به‌عنوان ویدئو پروژکتور و به‌منظور استفاده در کنفرانس‌ ها و جلسات طراحی‌شده‌اند، اما مردم به امید استفاده از این دستگاه‌ها به‌عنوان سینمای خانگی به خرید آن‌ها اقدام می‌کنند.

اگر پخش 3بعدی FULL HD می‌خواهید، به دنبال پروژکتور FULL HD  سه بعدی باشید که با HDMI 1.4 سازگار هستند. در بخش مشخصات این ویدئو پروژکتورها ذکرشده که با HDMI 1.4 یا Blu-ray  سه بعدی سازگار هستند و همین حاکی از آن است که با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ویدئو پروژکتور کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *