امروزه هوشمند سازی به امری ضروری برای مدارس  تبدیل شده است . تکنولوژی بسرعت در حال تغییر میباشد و اگر از دوران نوجوانی همگام با آن پیش برویم در اینده نیز جوانانی باسواد تر در خدمت جامع خواهیم داشت لذا هوشمند سازی کلاس  را میتوان به دوبخش تقسیم نمود.

1 -سخت افزاری 2- نرم افزاری که هر دو لازم و ملزوم همدیگرند.

تجهیزات سخت افزاری آن شامل موارد زیر میشود که با کلیک بر روی هر کدام میتوانید به بخش مربوطه هدایت شوید.

ویدئوپروژکتور یا دیتا پروژکتور ، برد هوشمند یا تخته وایت برد هوشمند ، کیت هوشمندساز ، کامپیوتر یا لپ تاپ ، زنگ هوشمند ، مانیتور لمسی All in one سایز بزگ و ...

تجهیزات نرم افزاری هم میتواند شامل نرم افزار های امتحان ساز نرم افزار محتوا ساز و نرم افزارهای ملتی مدیا باشد.

تجهیزات هوشمند سازی  30 محصول وجود دارد

زیرشاخه‌ها

 • برد هوشمند

  وایت برد هوشمند  یا وایت برد تعاملی چیست

  برد هوشمند در واقع صفحه کامپیوتر را که بوسیله پروژکتور تصویر را روی پرده نمایش میدهد را لمس کرده و این قابلیت وجود دارد که فقط با لمس کردن روی تصاویر کار کرد . و همچنین شما قادر خواهید بود که بدون استفاده ای از کیبورد و ماوس داشته باشید به پردازش اطلاعات و نرم افزار های گوناگون سیستم بپردازید ، و تصاویر و فایلها را نمایش دهید یک برد هوشمند در حقیقت یک صفحه نمایش کامپیوتری بزرگ است که به لمس کردن توسط انگشت حساسیت بالایی نشان میدهد.

  این پروسه را در حقیقت ۳ دستگاه انجام می دهند:

  اول کامپیوتری که اتصال سیستم خروجی تصویرش به ویدئو پروژکتور متصل میشود
  دوم پروژکتوری است که تصویر کامپیوتر را به روی این تخته های هوشمند پخش مینماید
  و در نهایت برد هوشمندی که با پورت USB به سیستم کامپیوتر وصل است

  اغلب بردهای هوشمند به دیوار متصل هستند و یا اینکه پایه متحرک دارند

  کاربرد تخته هوشمند

  نخستین برد هوشمند در سال ۱۹۹۱ساخته شد و روانه بازار گشت. اوایل برد هوشمند جهت استفاده در تجارت و نمایش ایده ها و ضبط جلسات ساخته شدند،لیکن با در نظر گرفتن قابلیت و کاربردهای گوناگونی که این تخته هوشمند داشتند و چون دستگاه های بسیار منعطفی بودند، کارکردهای زیادی داشتند. اکنون استفاده از بردهای هوشمند که برد الکترونیکی یا اسمارت برد هم نام دارند، در اکثر مراکز آموزشی در همه سطوح آموزشی در کلیه مقاطع از مهدهای کودک گرفته تا دانشگاه ها و همچنین در آمفی تئاترها هم رایج شده است. با در نظر گرفتن فعالیت چشم گیر و روزافزون سازمان آموزش و پرورش ، مدارس متعدد و زیادی به این بردهای مدرن مجهزگشته اند. استفاده از نرم افزارها و محتواهای آموزشی مخصوص بردهای هوشمند ، کاربرد آنها را افزایش داده و کمک شایانی به موفقیت بردهای هوشمند نیز کرده است .
  برد های هوشمند، امکانات آموزشی بسیار متنوع و بالایی را ایجاد می کنند. بکار گرفتن این بردهای هوشمند، محیط کلاسها را تعاملی کرده ، کارایی دانش آموزان را بالا میبرد ، همکاری و تعامل بین دانش آموزان را افزایش میدهد، یادگیری دانش آموزان را بسیار سریع تر می کند و تعلیم به آنها بسیار آسان میگردد شور و هیجان فراوانی را به کلاس می آورد . اگرچه در محیط های زیادی از همه کاربردهای این بردهای هوشمند استفاده نمی شود و دراکثر موارد جایگزین تخته سیاه های مجلل گشته است .

  مزایای تخته هوشمند لمسی

  از مهمترین امتیازهای بردهای هوشمند بایستی به تدریس های فعال اشاره نمود.لیکن بایستی محتوای درس در قالب هایی همچون پاورپوینت بکار گرفته شوند. استفاده از بردهای هوشمند همکاری و تعامل بین معلم و دانش آموز را بالا میبرد و سبب یادگیری موثر میگردد.

  از دیگر مزایای استفاده از بردهای هوشمند جلوگیری از اتلاف وقت میباشد . به عنوان مثال شکل های لازم برای یکسری از درس ها از قبل آماده گشته واین موضوع سبب میشود که از اتلاف وقت کلاس جلوگیری می شود و استفاده از بردهای هوشمند برای دروسی مثل ریاضی،هندسه و فیزیک کارکرد بالایی دارد.

  -کاهش هزینه ها از دیگر مزایای این بردهای هوشمند است .به عنوان مثال جهت تست زدن در کلاس های مقطع متوسطه دوم این بردهای هوشمند جایگزین کپی کردن سوالات گشته که هم سبب کاهش هزینه و مانع از اتلاف وقت گشته اند.

  بردهای هوشمند قابلیت تغییر رنگ را دارا هستند. برای مثال در دهه محرم می توان صفحه را مشکی کرد یا در ایام دیگر از رنگ های متنوع برای شاد کردن کلاس استفاده کرد.

  استفاده از بردهای هوشمند سبب تعامل گروهی شده و کلاس را از حالت خسته کننده خارج میکند

  معلم لازم نیست برنامه ها و نرم افزارهای مختلف را از پشت سیستم اجرا کند و قادر خواهد بود که برای ارتباط موثر داشتن با دانش آموزان جلوی برد هوشمند بایستد و مستقیما با آنها در ارتباط باشد.

  افزایش نشاط و تقویت انگیزه یادگیری دانش آموزان

  امکان ضبط فرایند تدریس از مزایای عمده بردهای هوشمند میباشند.

  توسط برد هوشمند و به کمک نرم افزارهای آموزشی دانش آموزان می توانند آزمایش های مختلف را سر کلاس و به صورت عملی انجام داده و نتیجه آن را مشاهده کنند.

  مزایای استفاده از وایت برد هوشمند لمسی در پروسه تدریس

  در گام نخست میتوان بدون دست زدن به کامپیوتر برنامه ای را باز یا بسته کرده و یا روی اسلایدهای پاورپوینت توضیحاتی را نوشته یا پاک کند

  این امکان وجود دارد که کتابهای الکترونیکی را باز کرده، ورق زده و پاسخ را روی صفحات کتابها بنویسیم و نکات مهم را هایلایت کنیم.

  استفاده از بردهای هوشمند این قابلیت را فراهم میکند که کلیه آزمایش های لازم برای ریاضی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، حرفه و ... را به شکل لمسی برای دانش آموز پیاده کنیم.

  با استفاده از برد هوشمند و نرم افزارهای مخصوص تدریس هوشمند می توانیم کلیه تدریس های دبیر را در یک جلسه به شکل صوت و تصویری که نیازی به دوربین های فیلم برداری نبوده ، داشت و در اختیار دانش آموزان برای مرور در خانه قرار دهیم.

  در برد هوشمند میتوان تمامی صفحات تدریس شده و نکات یادداشت شده معلم را بصورت فایل PDF ایجاد نمود و در پایان آن را پرینت یا ایمیل نمود.

  معایب تخته هوشمند لمسی

  از معایب بردهای هوشمند میتوان اختلال در برق، اختلال در سیستم رایانه ، خرابی هریک از اجزای سه دستگاهی که در بالا ذکر شد که می تواند سبب نقص این بردها شود را نام برد و این باعث شده که در هرکلاس علاوه بر تخته هوشمند ، همچنان تخته وایت برد جهت جایگزینی در این موارد وجود دارد.

  مهمترین خطر این دستگاه ، تابش نوری میباشد که از ویدئوپروژکتوری که در سقف کلاس منصوب است و به تخته می تابد ، به همین منظور معلم و دانش آموز بایستی از قرار گرفتن در معرض مستقیم این نور خودداری کنندتا صدمه ای به چشم آنها وارد نگردد.

  شرکت فناسان با سالها تجربه در این زمینه مفتخر است که بهترین ها را تولید نماید و سبب جلب رضایت شما مشتریان عزیز گردد.

  برد هوشمند یا همان وایت برد تعاملی که به عبارتی همان مانیتور یا صفحه کامپیوتر میباشد که به کمک پروژکتورها به شکل لمسی روی پرده پخش میگردد که تاچ آن به کمک قلم یا به وسیله انگشت دست دارای کاربرد میباشد . در برد هوشمند دیگر شما نیازی به استفاده از موس و کیبورد را نخواهید داشت که با استفاده از قابلیت لمسی برد هوشمند قادر خواهید بود که یادداشت و محتوایی را بنویسید و یا اینکه میتوانید عکس و فیلمها را به نمایش در بیاورید. پس در نتیجه متوجه شدیم که یک برد هوشمند درواقع یک مانیتور و یا یک صفحه کامپیوتر بزرگی میباشد که نسبت به لمس حساسیت بالایی را نشان میدهد.

  پروسه ای که در برد هوشمند انجام میشود در حقیقت به کمک سه دستگاه موجود در آن انجام میگیرد:

  1. اول به کمک سیستم کامپیوتری که خروجی تصویر آن نیز به ویدئو پروژکتور اتصال دارد.
  2. سپس توسط ویدئو پروژکتوری که تصویر کامپیوتر را روی برد هوشمند نمایش میدهد.
  3. و در نهایت برد هوشمندی که ورودی آن با پورت USB به کامپیوتر اتصال دارد.
  4. برد هوشمند اغلب قابلیت نصب به دیوار را دارا میباشند و یا اینکه نیز پایه دار میباشند.

   

  وایت برد هوشمند در چه مواردی بکار می آید؟

  نخستین برد هوشمند در اواسط سال ۱۹۹۱ ساخته شده و تولید گشت. در اوایل جهت استفاده در تجارت و نیز نمایش دادن ایده‎ها و نیز ضبط نمودن جلسات تولید گشتند، ولیکن با در نظر داشتن امکانات و قابلیت های متنوعی را که بردهای هوشمند دارا بودند و به این علت که دارای انعطاف پذیری بودند کاربردهای بسیار متنوعی را پیدا نمودند. در حال حاضر بکار گرفتن بردهای هوشمند در موسسه های آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه و نیز سالنهای کنفرانس نیز رواج بسیار چشمگیری را نیز دارا میباشد که در واقع آموزش و پرورش امروزه تعداد بسیار زیادی را از این بردهای هوشمند را جایگزین تخته های سیاه مدارس نموده است. لازم به ذکر است که نرم افزارهای آموزشی در این زمینه نقش بسیلر زیادی را در کاربرد و رواج بردهای هوشمند داشته است و چه بسا که کمک شایانی را به موفقیت برد هوشمند کرده است.

  بایستی بدانیم که برد های هوشمند، منجر به تنوع در امکانات آموزشی گشته اند و چه بسا که فرآیند تعلیم و آموزش را سهل تر و نیز مهیج تر مینمایند. از مزیت این بردهای هوشمند میتوانیم اشاره نماییم که سبب تنوع شده و کلاسهای آموزشی را برای دانش آموز مهیج تر مینماید. به گونه ای که محصل علاقه زیادی به حضور در کلاس و یاد گرفتن پیدا مینماید چه بسا که عملکرد دانش آموز را بهبود میبخشد و همچنین تعامل و همکاری را شاگردان افزایش میدهد.

  وایت برد هوشمند برای تحصیلات عالی

  همانطور که گفتیم برد هوشمند از وسایل آموزشی میباشد که در آن عکسهای کامپیوتری قابلیت نمایش بر روی برد را توسط      ویدئو پروژکتور دیجیتال را دارا میباشند. به همین دلیل یک دبیر قادر است با کمک انگشتش کار موس را انجام دهد، به گونه ای که عناصری را که موجود بر روی بردهوشمند هستند را مستقیما دستکاری نماید.

  بردهای هوشمند ابزار بسیار قوی در کلاس درس محسوب میشوند که سبب افزایش تعامل و همکاری را در سخنرانی و آموزشهای گروهی میشود؛ کسانی که قابلیت یکپارچه‎سازی محتوای رسانه را در برد هوشمند ‎ایجاد مینمایند. آنها با ابتکار در عمل دامنه وسیعی از فرصت‎های یادگیری را ایجاد مینماید. این بردهای هوشمند همچنان در مدارس انگلیس رایج میباشد. با این حال کالجها و دانشگاهها این فناوری را نمی پذیرند و با این حال استفاده از بردهای هوشمند نیز بسیار به صرفه میباشد.

  برخی از ویژگی های بردهای هوشمند:

  • قابلیت اضافه کردن حاشیه‎نویسی
  • امکان برجسته نمودن نوشته در برد هوشمند
  • همچنین افزودن یادداشت‎ها و طرح‎ها ونیز ثبت آنها بمنظور چاپ و به اشتراک گذاشتن یا الحاق به محیط یادگیری مجازی

   

 • کیت هوشمندساز

  کیت هوشمند چیست؟

  کیت هوشمند وسیله ای پرتابل و قابل حمل بوده که عموماً بر روی ویدئوپروژکتور نصب میشود و بوسیله کابل به کامپیوتر متصل میشود و پس از نصب درایور وانجام عملیات کالیبراسیون میتوان با قلم تصویر را لمس نمود و بر روی آیکونها کلیک نمود و همانند برد هوشمند دارای نرم افزاری میباشد تا بر روی آن مانند تخته وایت برد با قلم مطالب را نوشت . کتابهای الکترونیک را ورق زد و یا مطالب مهم را هایلایت نمود . کیت هوشمند ساز مبتنی بر دو نوع تکنولوژی اینفرارد یا مادون قرمز و الترا سونیک میباشد.

  در نوع کیت هوشمند اینفرارد یا نوری امواج نوری قلم الکترونیکی را بوسیله چشمی یا دوربین موجود در کیت ردیابی می نماید ولی در نوع کیت الترا سونیک ، دستگاه در کنار تصویر نصب میشود و بوسیله امواج الترا سونیک مختصات را ردیابی نموده و حرکت قلم را به کامپیوتر منقل می نماید.

  فرق کیت هوشمند و برد هوشمند چیست؟

  برد هوشمند نسبت به کیت هوشمند ساز گران قیمت بوده ولی سرعت ردیابی و زمان پاسخ دهی آن سریعتر میباشد. ضمن اینکه کیتهای هوشمند به روشنایی محیط حساس بوده و در سایه هم قابلیت نوشتن ندارند.

 • مانیتور لمسی سایز بزرگ

  مانیتور لمسی All in one چیست؟

  با کمی دقت متوجه میشوید که تقریبا در تمامی سازمان‌ها، اداره‌ها ، فروشگاه‌ها و حتی مدرسه ها، کامپیوترهای همه‌کاره یا (All-In-One) ‌جایگزین سیستم‌های قدیمی(کامپیوترهای رومیزی) شده‌اند و می‌توان با استفاده از آن‌ها ضمن اشغال فضای کمتر، به انجام امور مختلف پرداخت. کامپیوترهای رومیزی مشکلات زیادی دارند: تامین توان مصرفی؛ تولید گرما مخصوصا هنگام زیادبودن کامپیوترهای مورد استفاده؛ هزینه‌ی نگهداری و فضای موردنیاز بیشتر و... . این مشکلات ممکن است برخی کاربران را از خرید کامپیوترهای با کیس بزرگ پشیمان کنند؛ به همین دلایل شرکتهای تولید کننده بزرگ به این فکر افتادند که همه‌ی اجزای کامپیوتر را در یک بدنه‌ی باریک و بدون نیاز به سیستم‌های ارتباطی بین مانیتور و بدنه قرار داده و کاربر را از درگیر‌شدن با سیمهای  مختلف کامپیوتر بی‌نیاز کنند. این سیستم‌ها All in One نام گرفته اند.

 • کپی برد
 • میکروسکوپ دیجیتال
 • ویژوالایزر
 • زنگ هوشمند

  زنگ هوشمند وسیله ای برای مدیریت زمان بندی زنگ تفریح مدارس ، کارگاهها میباشد که میتوان آلارمها و ملودیهای مختلف رو روی آن تنظیم نمود و حتی میتوان بصورت اتوماتیک اذان و قرآن و سرودهای صبحگاهی را پخش نمود.

 • نرم افزار مدارس هوشمند


ویدئوپروژکتور

ویدئو پروژکتور ها در واقع دستگاهی به شمار میروند که قادر است از راه ورودی های متعددی تصاویر ویدئو، VCD، DVD، و نیز دوربینهای فیلم برداری، و کامپیوتر را بگیرد و آنها را پخش کرده و در معرض نمایش قرار بدهد و همچنین قادر است که از راه لنز و سیستم اپتیک خود، این گونه تصاویر را نیز در ابعادهای بزرگتر نیز پخش نماید . در حال حاضر ما چنین دستگاهی را تحت عنوانهایی از قبیل ویدئو پروژکتور، دیتا پروژکتور، مالتی مدیا پروژکتورو... میشناسیم که تمامی این نامها در حقیقت یک عملکردی را داشته و کارایی هایشان یکسان می بوده است.

ویدیو پروژکتوره دارای تنوع در طرح و رنگ میباشند و مسئله ای که آن ها را از یکدیگر تمییز میدهد قدرت روشنایی ویرئو چپروژکتور ها میباشد که هر قدر که توان روشنایی ویدئو پروژکتور ها بالاتر باشد برای فضاهای بزرگ نیز قابلیت استفاده بیشتری راغ دارند. از ویدئو پروژکتو.رها جهت نمایش دادن تصاویر انفورماتیک بر روی یک پرده اتستفاده میشود با پیشرفت چشمگیری که ما در زمینه تکنولوژی داشته ایم سبب شده که اکثر ارگانها اعم از دولتی و خصوصی از این سیستم نیز استفاده نمایند و از کاربردهای گوناگون آن نیز بهره مند گردند.

داستان ثبت اختراع ویدئوپروژکتور

شخصی به اسم «فرانسیس جنکینز» وسیله ای را که سالهای بعد ویدئو پروژکتور نامیده گشت را برای نخستین بار اختراع نمود- این ویدئو پروژکتور در حقیقت همان دستگاهی بود که در حقیقت به شکل یک نوار مجموعه‌ای از عکسهای به هم چسبیده را دریک بیست و چهارم ثانیه به نمایش میگذارد، اختراع کرد. ولیکن اسپانسر مالی وی این دستگاه را از او ربود و این ویدئو پروژکتور را به شرکت بزرگی که صاحب سالن‌های تئاتر و سینما بود فروخت.

با این حال امروزه آنچه که در تکنولوژی ویدئو پروژکتورها کاربرد بسزایی دارد در واقع همان دو تکنولوژی مهم و برتری میباشد که در سطح جهان ارائه گشته است. از این تکنولوژی ها تحت عنوان DLP و LCD میتوان نام برد . که اغلب کارخانه ها برای ساخت ویدئو پروژکتورها از این دو تکنولوژی بهره میبرند. ولیکن مسئله ای را که شما بایستی در انتخاب یک ویدئو پروژکتور به آن توجه داشته باشید در خصوص کاربری و کارایی آن ویدئو پروژکتور میباشد . بیشتر ویدئوپروژکتورها از تکنولوژی LCD استفاده مینمایند ، LCD در واقع واژه ی لاتینی میباشد که مخفف نمایشگر کریستال مایع است ، این تکنولوژی قادر است که نمایش مجزایی از هر یک از نقاط تصویر را روی ویدئو پروژکتور ایجاد نماید و که هر یک از این نقاط توسط یک سیستم هوشمند قابل کنترل میباشد. این نقاط قابلیت این را دارا میباشند که به شکل دلخواه تغییر داده شوند تا به این شکل تصویری شفاف و به وضوح را ایجاد نمایند. مهمترین کارایی این تکنولوژی در ویدئو پروژکتورها در نمایش تصویر روی مانیتورهای مسطح هستند . پروژکتورهای LCD نور را به سه رنگ اصلی که شامل رنگهای (قرمز- سبز- آبی ) میباشد تفکیک کرده وپس از آن با هدایت آن به نمایشگر های LCD بطور مجدد با هم ترکیب می نماید.
ویدئوپروژکتور پرفا دارای انواع دیتاپروژکتور و برد هوشمند برای ارائه به مشتریان عزیز

طراحی سایت

مجری بزرگترین وبهترین طراحی وب سایت های تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir
بهینه سازی سایت توسط ایده نخست