کاربر عزیز خوش آمدید ( ثبت نام \ ورود به حساب کاربری )

اکسپریا پروژکتور هر سطحی از خانه یا محل کار شما را به نمایشگر لمسی تبدیل می‌کند


اکسپریا پروژکتور (Xperia Projector) در واقع یک پروژکتور پرتابل و کوچک است که می‌تواند تصویری تا سایز ۱۸ اینچ را بر روی هر سطحی به نمایش درآورد. اما پروژکتور های بسیاری در بازاروجود دارند که چنین کاری را انجام می‌دهند؛ پس ویدئوپروژکتور سونی چه تفاوتی با رقبا می‌کند؟ اولین نکته‌ی مهم درباره‌ی این پروژکتور آن است که تصویر مورد نظر را از فاصله‌ی بسیار کم (چند سانتی‌متر) بر روی سطح می‌تاباند و از این نظر می‌توان از آن بر روی میز، سطح دیوار اتاق، روی میز اتاق خواب یا هر جای دیگری استفاده کرد وتصویر مورد نظررا روی سطح دلخواه به نمایش درآورد. قابلیت متمایزکننده‌ی بعدی این پروژکتور، تعاملی بودن آن است. با اکسپریا پروژکتور می‌توانید سطحی که تصویر بر روی آن تابیده می‌شود را لمس کرده یا بر روی آن کارهای حرکتی مثل سواپ کردن را تجربه کنید. به این ترتیب مانند گوشی هوشمند یا تبلت خود می‌توانید سطح دیوار یا میز کار خود را لمس کرده و دستورات را اجرا نمایید.

 این ویدئو پروژکتور حتی بدون برق نیز می‌تواند تصویر مورد نظر شما را پخش کندو در حال حاضر با هر بار شارژ  تا ۴ ساعت تصویر مداوم پخش می‌کند.

اما اکسپریا پروژکتور چه کاربردهایی دارد و کجا می‌توان از آن استفاده کرد؟

اکسپریا پروژکتور می‌تواند ساعت، وضعیت آب و هوا یا تقویم و اطلاعاتی از این دست را بر روی دیوار اتاق شما پخش کند یا نقش قاب عکس دیجیتالی را در اتاق خواب ایفا کند. از آنجایی که با یک ابزار هوشمند روبرو هستیم می‌توانیم تنظیم کنیم که ساعت خاصی تصویر خاصی را پخش کند یا هر زمان که مایل بودید روی دیوار انگشت خود را حرکت دهید تا بین ساعت یا تقویم یا قاب عکس یا موارد دیگر تغییر وضعیت دهد.

اگر بخواهید از این دیتا پروژکتور در خانه استفاده کنید می‌توانید از آن به عنوان محلی برای نمایش یادداشت ‌های خانوادگی خود بهره ببرید. به عنوان مثال می‌توانید یادداشتی را برای پدر خود بگذارید تا وقتی به خانه آمد ببینید یا برعکس نکته‌ای را به فرزند خود یادآوری کنید.

 

از آنجایی که می‌توان بر روی این پروژکتور برنامه نصب کرد، امکان استفاده از آن برای مکالمه تصویری با دوستان و خانواده‌ وجود دارد. همچنین از این پروژکتور قابل‌حمل برای اجرای برنامه های سرگرمی هم می‌توان بهره برد.

در تجربه‌ی کار با این پروژکتور باید بگوییم که تصویر پخش شده حتی در محیط روشن نیز کیفیت خوبی دارد؛ اما برای نتیجه‌ بهتر نباید محیط خیلی روشن باشد. سطح لمسی در اکثر شرایط بصورت خوب عمل می‌کند و لمس یا ژست‌ های حرکتی را درست تشخیص می‌دهد؛ اما برخی مواقع نیز لمس انگشت درست تشخیص داده نمی‌شود و باید این کار را چند بار انجام دهید تا نتیجه حاصل شود. سونی می‌گوید که محصول وقتی روانه‌ی بازار شود چنین مشکلی نخواهد داشت. این محصول برای دکور خانه یا ارائه‌ی اطلاعات مفید در محل کار بسیار جالب به نظر می‌رسد، مخصوصا اینکه امکان توسعه‌ و تولید برنامه هم برای آن وجود دارد.

 منبع:زومیت

Scroll to Top