کاربر عزیز خوش آمدید ( ثبت نام \ ورود به حساب کاربری )

تلوزیون جدید LG نسلی از ویدئو پروژکتور لیزری

ویدئو پروژکتور قدرتمند لیزری مدل Hecto، از محصولات کمپانی LG می باشد. این محصول از ماه آپریل به قیمت 8,999 دلار در دسترس خواهد بود. هکتو محصول منحصر به فردیست و شامل یک پروژکتور می باشد که در بالای یک قفسه کوچک قرار گرفته است. این پروژکتور می تواند در فاصله ثابت 22 اینچی از دیوار قرار گیرد و تصویری 100 اینچی را بر روی پرده نمایش دهد.

 

Hecto به نسبت ویدئو پروکتورهای قدیمی، بیشتر مانند یک تی وی رفتار می کند. شما می توانید بلند شوید و در اطراف اتاق راه بروید بدون اینکه سایه شما بر روی تصویر قرار گیرد. Hecto به گونه ای طراحی شده که تصاویر تولیدی توسط آن در روشنایی اتاق ناپدید نمی گردد.

اولین نکته ای که توجه ما را جلب می کند، روشنایی (میزان تابندگی رنگ) تصاویر است. به نظر می رسد که تصویر، در زیر نور ملایم، با نور غیر مستقیم خورشید در یک روز ابری و چراغ های کم نور موجود در بالا، نسبتا پرنور می باشد و این کمپانی مدعی شده که از نور خروجی 150 Nits استفاده کرده است، در حالی که برای میانگین نور خروجی برای تلویزیون ها در بررسی انجام شده در سایت CNET، حدود 130 Nits می باشد.

نکته جالب توجه اینست که محصول مذکور دارای مشخصات بهتری نسبت به دیگر محصولات مانند Epson 5020UB با قیمت 2600 دلار نمی باشد. در بررسی های اخیر، ما به این نتیجه رسیدیم که پروژکتورهای قدیمی بهتر و مورد تحسین تر می باشند. گرچه به طور مستقیم قابل مقایسه نیستند، زیرا که صفحه نمایش مورد استفاده در هر مورد دارای اندازه متفاوتی می باشند (هر چه صفحه نمایش کوچکتر باشد موجب تولید تصاویر روشنتر می گردد). از سوی دیگر، Epsonهم دارای نمایشگر بزرگتر و هم پست تر(پایین تر) می باشد و منطقی است که فکر کنیم تصاویر آن حتی 1.5 برابر روشنتر نسبت به نمایشگر 100 اینچیLG باشد. همچنین در مقایسه با پروژکتورهای دیگر، مانند BENQ W1070، حداکثر نور خروجی آن بیشتر از HECTO بوده است.

Hecto دارای نمایشگری با عملکرد بسیار خوب همراه با انعکاس می باشد. صفحه مات مانند آن، سطح مشکی که نور را به خوبی منتشر می کند و از همه مهمتر، حفاظت کنتراست آن، خیلی بهتر نسبت به Stewart و برای اتاق کاملا تاریک طراحی شده است. سیستم الجی – پروژکتور آن به درستی با هر نمایشگری کار نمیکند- دارای طراحی نمایشگر منحصر به فرد می باشد. نور نمایشگر کاملا و به طور مستقیم به سمت جلو متمرکز می باشد و با آزمایش در اتاق تاریک متوجه شده ایم که مقدار کمی از نور خروجی زمانی که به صورت زاویه ای حرکت می کنیم، تنزل می کند، گرچه تصویر برای تماشا همچنان باقی می ماند. حرکت نزولی که نمایشگر به طور مرتب، نور را به حالت تار، با انعکاس طولانی آن بر روی سقف، پرتاب می کند. در نتیجه کمپانی الجی می گوید در حال تلاش برای طراحی یک نمایشگر جدید، جهت به حداقل رساندن این مسائله می باشد.

در این ویدئوپروژکتور از تکنولوژی DLP (مدلی متفاوت از تکنولوژی تصویر) استفاده شده که در آن به جای لامپ معمولی از لیزرfreakin استفاده می شود. یکی از مزایای آن، اینست که عمر لیزر پروژکتور مذکور را به 25000 ساعت می رساند. لامپ پروژکتورهای معمولی حدود 4000 ساعت است.

الجی برای بازاریابی، مسئله “حفاظت چشم” را بیان کرده است. در واقع اگر کسی به نمایشگر نزدیک شود، ویدئوپروژکتور، در برابر خطر نوری که مستقیم وارد چشم این فرد می شود، محافظت می کند. نصب و راه اندازی پروژکتور HECTO مانندDIY (سیستم دوربین مدار بسته کمپانی الجی) نیست. این دیتا پروژکتور باید در زاویه و فاصله دقیقی از پرده قرار گیرد و به طور معمول در قفسه، جاکتابی، یا بر روی سقف قرار می گیرد. این دستگاه دارای یک spacer مخصوص و یک بشقاب فلزی همراه با تنظیمات اولیه می باشد. از مشخصات HECTO ، شامل رزولیشن 1080P، فاقد 3D، استاندارد ATSC، گیرنده دیجیتال، قابلیت های اسمارت تی وی LG، اسپیکر داخلی 10 واتی، 3 پورت ورودی HDMI، اترنت، component وcomposite می باشد.

منبع : cnet

Scroll to Top