کاربر عزیز خوش آمدید ( ثبت نام \ ورود به حساب کاربری )

ویدئووال کنترلر چیست؟

   

کنترلر ویدئووال  – VIDEOWALL CONTROLLER در واقع کامپیوتری است با مشخصات فنی بالا که دارای کارت گرافیکهای ورودی و خروجی متعددی است که سیگنالهای تصویری و دیتا را از منابع مختلف از طریق پورتهای ورودی دریافت کرده و پس از مدیریت این سیگنالهای تصویری توسط نرم افزار واسط گرافیکی به پورتهای خروجی و به ویدئووال یا نمایشگر های عریض  ارسال می نماید.
 

از کاربردهای این دستگاه میتوان به مدیریت نمایشگرها در استودیوهای تلویزیونی یا مراکز کنترل دوربین مداربسته اشاره نمود که معمولا نمایشگرها بسیار عریضتر از حد استاندارد بوده و برای اینکه تصاویر کشیده نباشند و یا نیاز به ارتباط ویدئویی با چندمرکز باشد ، از کنترلر استفاده می شود. در این سیستم میتوان آرایشهای گوناگونی با مانیتورها بوجود آورد.

از مزیتهای استفاده از ویدئووال کنترلر ارائه تصویر در رزولوشن بسیار بالا میباشد. تصور کنید ویدئووالی با آرایش 3*3 داریم و هر نمایشگر دارای رزولوشن Full HD یا 2 مگا پیکسل میباشند حال اگر از حالت Daisy Chain استفاده شود کل تصویر ویدئووال ما نیز دارای رزولوشن 2 مگا پیکسل میباشد ولی اگر از دستگاه ویدئووال کنترلر استفاده شودداستان طوری دیگر است و ما پیکسلها را کنار هم می چینیم به این حالت اصطلاحاً Dot by Dot  گفته میشود و تصویر یکپارچه کلی ما دارای 18 مگا پیکسل (بله تعجب نکنید!!!) میباشد.

ضمن اینکه شما میتوانید با نصب نرم افزار دیجیتال ساینیج برروی این دستگاه در مورد کاربردهای تبلیغاتی ، نمایشگر خود را کاربردی تر کنید. بطور مثال میتوانید قسمتی از صفحه نمایش را برای نمایش فیلم و قسمتی را برای نمایش زیرنویس و یا…. اختصاص دهید

Scroll to Top