کاربر عزیز خوش آمدید ( ثبت نام \ ورود به حساب کاربری )

ویدئو پروژکتور اندروید قابل حمل که تصاویر را روی صفحه نمایش لمسی 80 اینچی می اندازد

خیلی وقت ها شده که افراد زیادی قرار است به یک صفحه نمایش تبلت نگاه کنند، قطعا اگر قرار باشد از زاویه و یا از کنار به آن تبلت نگاه کنیم احساس خوبی نخواهیم داشت. اگر شما بخواهید اپلیکیشن های اندرویدی خود را با اطرافیانتان به اشتراک بگذارید بهتر است از TouchPico استفاده کنید. طرحی که یک دستگاه اندرویدی را با یک پروژکتور کوچک ترکیب میکند. این امر میتواند یک نقطه درخشان در توسعه فناوری باشد. با این تفاوت که صفحه ای که تصویر روی آن نمایش یافته قابلیت تعامل دارد و حساس به لمس است.

 

TouchPico نسخه 4.4 اندروید را اجرا میکند و به شبکه وای-فای، بلوتوث، ورودی HDMI، یک اسپیکر داخلی، 4 گیگابایت حافظه داخلی مجهز است و از پروژکتوری استفاده میکند که تابش آن میتواند تا 80 اینچ تصویر را روی هر سطحی بتاباند. این سطح میتواند دیوار، میز، سقف و یا هر سطح صاف دیگری باشد. این دستگاه نیز اپلیکیشن های اندرویدی اختصاصی خودش را میتواند اجرا کند و یا با استفاده از وای-فای به لپ تاپ متصل میشود، اگرچه هنوز هم برای استفاده از آن نیاز است تا از موس خود برای استفاده کامپیوتر یا مک استفاده کنید.

بخش صفحه نمایش لمسی این پروژه نیاز به استفاده از یک قلم مادون قرمز دارد که البته قلم آن نیز باید یک مقدار کلفت باشد و تنها با انگشتان دستتان نخواهید توانست کاری انجام دهید. این درست مانند یک تبلت بزرگ کار میکند. منهای ورودی صفحه نمایش رویایی تبلت که از قابلیت مالتی تاچ بهره نمیبرد (البته تیم توسعه این طرح در حال بررسی این موضوع است) گفته میشود باتری این دستگاه بین 1.5 تا 2.5 ساعت استقامت دارد. بنابراین فرصت چندانی نخواهید داشت تا این دستگاه را به شارژ بزنید.

همانند سایر ویدئو پروژکتورها برای نهایت لذت از دیدن صفحه نمایش بزرگ بهتر است اتاق تاریک باشد و TouchPico هم از این قاعده مستثنی نیست و در نور روز نمیتواند جوابگوی کار شما باشد. اما میتوان از آن در کلاسهای درس و خانه و اتاق های ملاقات استفاده کرد. سایز بسیار کوچک این دستگاه ویژگی جذاب آن است، اما چیزی که خریداران را بیشتر به خرید این پروژکتور ترغیب میکند توانایی استفاده از قلم بر روی آن است. به نظر می رسد ممکن است اندکی طول بکشد تا کاربران بتوانند به صورت صحیح کنترل قلم را بدون مسدود کردن صفحه نمایش، تجربه کنند.

ممکن است TouchPico به واسطه ورودی قلم و شفافیتش اندکی محدود باشد ( از نظر تولید)، اما این طرح قطعا محبوب خواهد شد. در حال حاضر 178000 دلار سرمایه برای ساخت این دستگاه خرج شده که بیشتر از مقدار 55000 دلاری بوده که برآورد شده است. این دستگاه با قیمت 349 دلار در دسترس است.

در حالی که این دستگاه اولین نسل برای گجت های اندرویدی است چیزی که میتواند آن را جذابتر کند و به عنوان نسل بعدی تلقی شود این ویژگی هاست: پروژکتور شفاف تر به طوری که در نور روز نیز مشخص باشد، طول عمر باتری بیشتر، حافظه بیشتر، قابلیت مولتی تاچ با همان سایز مشابه، که در نتیجه میتواند یک ترکیب بسیار عالی را رقم زند.

Scroll to Top